mechanik z Warszawy

Serwis samochodowy Warszawa Zadzwoń: 22 122 80 13

Geometria zawieszenia

Kolejną wykonywaną przez nas usługą jest geometria zawieszenia. Jest to istotny zestaw parametrów określających położenie oraz ruch koła w czasie jazdy i odpowiednie ich ustawienie wpływa na prawidłowe działanie układu kierowniczego. Auto z dobrze wyregulowaną geometrią zawieszenia prowadzi się w sposób stabilny, a jego sterowalność stoi na właściwym poziomie.

 

Specjaliści zatrudnieni w naszym warsztacie korzystają z nowoczesnych urządzeń, dzięki którym geometria jest regulowana w sposób taki, że siły są przenoszone w odpowiedni sposób między oponami, a podłożem. Gwarantujemy optymalne ustawienia, dzięki którym pojazd będzie spokojnie poruszał się po prostej, a także będzie pokonywał zakręty w sposób dynamiczny.

 

Oczywiście najważniejszą czynnością związaną z geometrią zawieszenia jest ustawienie zbieżności czyli stosunku wzajemnego ustawienia kół przednich i tylnych. W rzeczywistości koła nie są ustawione w sposób równoległy, ponieważ kąt zbieżności sięga poziomu od +3 do -3 stopni. Auto ze zbieżnymi kołami przednimi będzie doskonale prowadziło się po prostej, jednak będzie miało problemy z dynamicznym pokonywaniem zakrętów, z kolei rozbieżne ustawienie sprawi, że jazda po prostej będzie wymagała licznych korekt. To właśnie dlatego ustawienie zbieżności i znalezienie „złotego środka” jest tak ważne.

 

W naszym warsztacie pracują wykwalifikowani fachowcy, którzy wykonają powyższe czynności w sposób dokładny, szybki, profesjonalny oraz skuteczny. Po takiej regulacji pojazd będzie prowadziło się doskonale zarówno po prostej, jak i na zakrętach.

Bardzo ważny w każdym pojeździe jest układ kierowniczy odpowiadający za odpowiedni poziom precyzji oraz bezpieczeństwa prowadzenia auta. W związku z tym bardzo ważna jest prawidłowa geometria zawieszenia. Nasza firma zajmuje się profesjonalnym ustawianiem parametrów definiujących położenie oraz ruch koła w czasie jazdy. Wszystkie zadania tego typu są wykonywane przez najlepszych pracowników na profesjonalnym sprzęcie. Dzięki temu pojazd zachowuje się prawidłowo na prostej drodze oraz na zakrętach.

Zobacz też: naprawa silników w Warszawie lub wymiana sprzęgła Warszawa

Zadzwoń
Dojazd do nas