mechanik z Warszawy

Serwis samochodowy Warszawa Zadzwoń: 694-900-009

Wymiana sprzęgła

Jedną z ważniejszych napraw wykonywanych w samochodzie jest wymiana sprzęgła. Oczywiście fachowcy zatrudnieni w naszym warsztacie wykonują takie zadania w sposób szybki i perfekcyjny. Przełoży się to na prawidłowe działanie tego elementu przez długi czas.

 

Sprzęgło to element, który odpowiada za połączenie lub rozłączenie napędu między silnikiem, a skrzynią biegów. Bez sprawnie działającego sprzęgła nie jest możliwe płynne ruszanie samochodem oraz bezproblemowa zmiana biegów w czasie jazdy czy też zatrzymanie auta bez konieczności wyłączania silnika.

 

Wymiana sprzęgła jest konieczna w momencie zużycia tarczy sprzęgłowej, która jest elementem eksploatacyjnym dociskanym przez tarczę dociskową do powierzchni koła zamachowego. Zużyciu ulega jej okładzina cierna co powoduje ślizganie się tarczy i problemy z przenoszeniem momentu obrotowego z silnika do napędu. Jeśli mamy do czynienia ze sprzęgłem na linkę, wówczas zużywa się również linka, której zerwanie nie pozwoli na dalsze użytkowanie tego podzespołu aż do momentu jej wymiany.

 

Dzięki naszemu dużemu doświadczeniu, wysokim kwalifikacjom oraz nowoczesnemu wyposażeniu, jesteśmy w stanie fachowo wymienić każdy rodzaj sprzęgła niezależnie od pojazdu, w którym jest ono zamontowane. Profesjonalna wymiana takiego sprzęgła sprawi, że będzie ono działać niezawodnie przez wiele kilometrów nawet w przypadku intensywnego użytkowania.

Kolejnym istotnym elementem w pojeździe jest sprzęgło, które umożliwia bezpieczną zmianę biegów w pojeździe. Nic więc dziwnego, że konieczne jest utrzymanie tego elementu w prawidłowym stanie, ponieważ uszkodzenia mogą doprowadzić do problemów z przenoszeniem napędu na osie oraz do awarii skrzyni biegów. W naszej ofercie można znaleźć profesjonalne usługi z zakresu wymiany sprzęgła. Zadania te wykonują wykwalifikowani fachowcy korzystający z nowoczesnego zaplecza technicznego.

zobacz też: wymiana rozrządu w Warszawie lub wymiana opon Warszawa

Zadzwoń
Dojazd do nas