mechanik z Warszawy

Serwis samochodowy Warszawa Zadzwoń: 22 122 80 13

Wymiana rozrządu

Nasi fachowcy posiadają odpowiednią wiedzę, duże doświadczenie oraz dostęp do sprzętu, który pozwala na profesjonalną wymianę rozrządu. Usługa tego typu jest wykonywana bardzo szybko, ale z jednoczesnym zachowaniem najwyższego możliwego poziomu dokładności. Duża dokładność ma w tym przypadku ogromne znaczenie, ponieważ rozrząd jest bardzo istotnym elementem silnika spalinowego.

 

silnik samochoduUkład rozrządu odgrywa bardzo ważną rolę we współczesnych silnikach montowanych w pojazdach mechanicznych. To właśnie on jest odpowiedzialny za prawidłowy dopływ mieszanki paliwowo-powietrznej do cylindrów oraz za usuwanie z nich produktów jej spalania. Dzięki rozrządowi auto generuje odpowiednie osiągi.

 

Generalnie w silnikach są stosowane rozrządy z elastycznymi paskami zębatymi oraz z łańcuchami. Radzimy sobie z wymianą obu tych rodzajów. Oczywiście w przypadku rozrządu z łańcuchem czas pracy jest dłuższy, ale zapewniamy maksymalną skuteczność dzięki naszemu dużemu doświadczeniu oraz nowoczesnemu sprzętowi.

 

Regularna wymiana rozrządu pozwoli uniknąć poważnych awarii silnika. Generalnie okresy wymiany zależą od rodzaju silnika i jego producenta. Najczęściej podawane są okresy w granicach 70 do nawet 150 tysięcy kilometrów.

Rozrząd odpowiada za prawidłowy dopływ mieszanki paliwowo-powietrznej do cylindrów oraz za odprowadzanie z nich spalin. Dzięki niemu pojazd zachowuje się dynamicznie i generuje odpowiednie osiągi. Oczywiście elementy rozrządu zużywają się z czasem oraz z coraz większą ilością przejechanych kilometrów. W związku z tym konieczna jest regularna wymiana, ponieważ zerwany pasek rozrządu lub inne uszkodzenia tego układu mogą doprowadzić do bardzo poważnej i kosztownej awarii silnika. Nasza firma posiada w swojej ofercie fachowe usługi z zakresu wymiany rozrządu. Czynności te są wykonywane w sposób dokładny i szybki.

Wymiana rozrządu w Warszawie? – tylko u nas!

zobacz dalej – wymiana sprzęgła w Warszawie lub warsztat samochodowy Warszawa

Zadzwoń
Dojazd do nas